2013. június 19. szerda

Hírlevél

Kérjük adja e-mailcímét a feliratkozáshoz

Segítene?

Online adományozás

Válassza ki, miként segítene a rászorultakon!

Adományozok >>>

Segítségre szorul?

Lépjen kapcsolatba velünk a legközelebbi egyházmegyében!

Válasszon egyházmegyét >>>

Rév

Remény. Élet. Választás.

» RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat

Értékes ajándék Bonchidának

A Katolikus Karitász tűzoltóautót ajándékozott az erdélyi Bonchida nagyközség lakosságának.

A Katolikus Karitász röviddel a tűzoltók védőszentjének Szent Flóriánnak ünnepe előtt, tűzoltóautót ajándékozott az erdélyi Bonchida nagyközség lakosságának. Az értékes ajándékot április 20-án, Dr. Forgách József a karitász országos igazgatóhelyettese és Klaus Höhn a Katolikus Karitász németországi megbízottja adta át a Kolozsvártól 30 km-re északkeletre fekvő nagyközség polgármesterének, képviselő-testületének és az átadó ünnepségre nagy számban összegyűlt lakosságnak.

A tűzoltóautót eredetileg a németországi Hohenroth község ajándékozta a Katolikus Karitásznak, amely látva az erdélyi magyar települések tűzoltóságának nehéz helyzetét úgy döntött, hogy a német adományozó által minden szempontból kifogástalan állapotba helyezett gépjárművet Bonchida nagyközségnek ajándékozza.

A világ tűzoltói május 4-ét, Flórián napját, a Szent személye előtti főhajtással tartják nyilván. Ezen a napon - különösen Európában - ünnepségekkel, bemutatókkal és játékokkal emlékeznek a III. században élt szentre, akinek életpéldája napjainkban is a „lánglovagok" hivatásának és munkájának lényege: állhatatosság, becsület és embertársaik megsegítése.

Megosztás emailben

Küldő neve:


Email címe:


Címzett neve:


Email címe:


© Katolikus Karitász - Caritas Hungarica 1111 Budapest, Bartók Béla út 30. Telefon: +36 1 372 0910 E-mail: office@caritas.org.hu Raiffeisen Bank 12011148-00124534-00100008